MÜHENDİSLİK&MİMARLIK

MÜHENDİSLİK&MİMARLIK

MÜHENDİSLİK&MİMARLIK

Mimarlık Projeleri ciddiye alınması kesinlikle en gerekli projelerdir. Firmamız mimarlık projelerine özellikle çok özen göstermektedir.


Mimari proje hazırlatmak için gelen müşterimizin öncelikle ne istediğini çok iyi anlar ve analiz ederiz. Sohbet sırasında, isteklerini, yakalayabildiğimiz önemli detayları not alarak, istediği projenin uygulanabilir olup olmadığını görüşürüz Eğer fiyat teklifi istenir ise kendisine mimari proje fiyatı sunulur.
Fiyat konusunda anlaşma sağlanması durumunda, öncelikle projenin yapılacağı alan görülür. Araziyi görmeden proje yapmak kesinlikle doğru değildir. Proje hazırlanacak alanın keşfinin yapılması sonrasında, konuşulanların taslak halinde, çizilmiş şekilde konuşulabilmesi için gelecek görüşme randevusu kararlaştırılır. Gelecek görüşmeye kadar konuşulan her şey çizim haline getirilerek ölçeklendirilir.

Mimari proje çalışmalarımız şunlardır.

Villa Projeleri
Tarihi Eser Restorasyon Projeleri
Sanayi Tesis Projeleri
Toplu Konut Projeleri
Kentsel Dönüşüm Projeleri
Otel ve Sosyal Tesis Projeleri
Çevre Düzenleme ve Peysaj Projeleri

 

 

Mühendislik Hizmetleri

Mühendisliğin amacı, hizmet verdiği sektörde, fonksiyonel ve ekonomik çözümler sunmaktır. Firmamızın yetkin ve konusunda uzman mühendisleri en ekonomik ve en kullanışlı çözümleri üretirler.

Mühendislik hizmetlerimiz şunlardır:

İnşaat Mühendisliği Projeleri: Tarihi Eserlerin Statik projeleri, betonarme, çelik ve ahşap yapılara ait statik proje çözümleri, binaların depreme karşı güçlendirilmesine ait güçlendirme projeleridir. İnşaat Mühendisliği Projelerinin yönetimi, Uzman Mühendis, İnşaat Yüksek Mühgendisi Kemal Rahmi ŞENER tarafından yürütülmektedir.
Enerji Kimlik Belgesi Düzenleme : Enerji Verimliliği Yönetmeliğine göre binaların enerji performanslarını tespit etmek amacı ile, binalara ait Enerji Kimlik Belgesi, EKB Uzmanı Kemal Rahmi ŞENER tarafından hazırlanmaktadır.
Mekanik Tesisat Projeleri : Binaların sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı ve asansör projeleri konusunda uzman makine mühendislerimizce hazırlanmaktadır.
Elektrik Tesisat Projeleri: Binaların zayıf akım ve kuvvetli akım elektrik tesisat projeleri konusunda uzman elektrik mühendislerimizce hazırlanmaktadır.
Zemin Etüd Raporu ve Geoteknik Rapor : Yapıların statik projelerinin hazırlanmasında, binanın oturduğu zeminin yapısının bilinmesi gereklidir. Zeminin yapısını tespit edilmesi amacı ile yapılan laboratuvar çalışma ve analizleri Jeofizik Mühendisi ve Geoteknik Mühendisi tarafındna yürütülür. Firmamız bu alandaki çalışmaları, konusunda uzman mühendislerle iş birliği içerisinde yürütmektedir.

Endüstriyel Yapılar ve Depolar

Sanayi üretimi ve depolamaları için çelik, betonarme veya karma yapı sistemleri ile işletmelerin ihtiyaç ve proseslerini göz önüne alarak, firmalara çözüm ortağı oluyoruz. Bu kapsamda sanayi tesisleri, depolama yapıları, lojistik tesisler, fabrikalar ve imalathaneleri güncel teknik koşul ve şartlara göre tasarlıyor ve doğru mühendislik yapı projeleri ile yapılarımızı ayağa kaldırıyoruz.

 

 

Ofis Yapıları

Ergonomik ve sağlıklı bir çalışma ortamı ile çalışanların sosyal ihtiyaçlarını karşılayan, düşünme, konsantrasyon ve gizlilik için özel alanları içinde barındıran, kurumun organizasyon kültürü ve kurumsal kimliğini yansıtan ofis yapıları, büro binaları ve plazalar projelendiriyoruz.

 

 

Konut Yapıları

Kullanıcıların yaşam tarzları ve isteklerini göz önüne alarak, kullanıcı odaklı yaklaşımla çevresiyle uyumlu, doğaya saygılı, kişilere huzur veren tek ev, ikiz ev, sıra ev, villa, apartman ve toplu konutlar tasarlıyoruz.

 

MÜHENDİSLİK&MİMARLIK